Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області

Семінар для підприємців на тему "зеленого туризму" у природному парку "Беремицьке".

Цикл семінарів для підприємців з розвитку "зеленого туризму" на прикладі успішно діючих суб'єктів, які проводить наш Фонд, продовжується. Цього разу (18.09.2019 р.) підприємці разом із представниками ОТГ вивчали досвід організаторів природного парку "Беремицьке" (Остерська громада, Козелецький район).  Програма семінару складалась із двох частин: оглядової екскурсії парком та власне семінару. Керівництво парку поділилось певними напрацюваннями застосування ревайлдингу у напрямі розвитку зеленого туризму.

Працівниками Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації та чернігівського обласного ТІЦу була надана інформація щодо загальних аспектів розвитку туризму в області і сільського та зеленого зокрема, важливості своєчасного позиціонування позитивних напрацювань у громадах, акцентувалась увага щодо активізації діяльності у створенні календаря основних туристичних подій на 2020 рік. Окремо обумовлювалось питання місцевих податків та зборів, зокрема – туристичного збору. Враховуючи важливість та водночас складність у вирішенні вказаної законодавчої норми, - було вирішено додатково опрацювати це питання з представниками туристичного бізнесу, які надають послуги розміщення в області, та провести ще один додатковий семінар з означеного питання із залученням фахівців Державної фіскальної служби.

Працівники АПК облдержадміністрації та керівництво Фонду підтримки підприємництва у Чернігівській області розповіли про специфіку фінансово – кредитної допомоги фізичним та юридичним особам, які здійснюють свою діяльність як фермери, фермерські господарства, власники сільських садиб.