Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області

Не пропустіть! З 1 квітня - нова форма податкової накладної.

Вже з 1 квітня 2016 року слід буде використовувати нову форму податкової накладної (далі - ПН), затверджену Наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307.

1) З заголовної частини накладної виключили дані про місцезнаходження покупця/продавця, номер телефону, вид цивільно-правового договору, форму проведених розрахунків. Натомість з’явилися графи для відображення постачання/придбання товарів/послуг філією (структурним підрозділом), яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору. 

2) Замість 4-х розділів табличної частини - тепер лише два:

  •  Розділ А (рядки І-Х) -  вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які вона складається, зокрема, загальна сума ПДВ, обсяги постачання та інформація щодо зворотної тари (у разі її наявності);
  •  Розділ Б, у якому зазначається інформація про товари/послуги, за якими проведена операція, за якою складається ПН.

3) У табличній частині з’явилась нова графа 8 «Код ставки ПДВ» (пп. 6 п. 16 Порядка 1307).

4) Зазнав змін перелік типів причин, за якими ПН не підлягає наданню покупцю.

5) Прописані правила складання зведених ПН не тільки за операціями, що мають безперервний або ритмічний характер, а також у випадках, коли потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ.

Зверніть увагу: Згідно з п. 3 нового Порядку, усі податкові накладні підлягають реєстрації в ЄРПН за формою, чинною на день такої реєстрації. 

Таким чином, з 01.04.2016 р. податкові накладні та/або розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН за новою формою незалежно від дати їх складання: до 01.04.2016 чи після 01.04.2016 (за умови дотримання інших вимог щодо реєстрації в ЄРПН). Таке роз'яснення надала 24 березня ДФСУ.

Разом з формою податкової накладної змінив своє «обличчя» і розрахунок коригування до неї.